Web tasarımcıların yeni bir proje üzerinde çalışırken dikkat ettiği bu ayrıntıları daha önce duydunuz mu?

  • Her renk bir anlam taşır. Tasarımı yapılan sitenin amacına ve özüne uygun olacak şekilde renk seçimi yapılır. Reklam sektöründe de sıkça başvurulan bu renk seçimleri ziyaretçilere belli mesajlar verir. Örnek verecek olursak sarı mutluluk, mavi profesyonellik, kırmızı ise satın alma duygusu uyandırır. Renklerin bu anlamları ise tüm dünyada aynı şekilde kabul edilir. Magnesia Web de Manisa’da web tasarım hizmeti verirken firmaların duruşuna ve hedefine uygun renk seçimini detaylı incelemeden sonra yapar.
  • Tasarımlar ziyaretçileri kontrol altına alacak şekilde yapılır. İyi tasarlanan bir web sitesinde yaptığınız hiçbir işlem tasarımcılar için tesadüf değildir. İyi bir tasarımcı ziyaretçilerin web siteye girdiklerinde izleyecekleri yolları, dikkatini çekecek detayları önceden tahmin eder ve tasarımı bu yönde yapar. Bu sayede en yüksek oranda geri dönüş sağlanır. Kazancınızı maksimum kılacak bu tarz tasarımlar için Manisa’da web tasarımın adresi Magnesia Web’i tercih edebilirsiniz.
  • Web siteleri çok farklı dillere sahiptir. Bir web site tasarımında bir çok farklı dil kullanılır ve bunlara kod adı verilir. html, css, jquery, ajax, php gibi kodlar Google Chrome, Internet Explorer, Firefox gibi tarayıcılar tarafından okunur ve ziyaretçilere kodların tarif ettiği şekilde siteyi gösterir.
  • En büyük web siteler bir milyardan fazla sayfaya sahip. Facebook ve Amazon dünyanın en geniş içeriğe sahip siteleridir ve bu sitelerin her biri milyarlarca sayfa sayısına sahiptirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir